6 Ürün Listeniyor.

Anti – Covid

Günümüzün bir türlü bitmek bilmeyen bulaşıcı hastalığı olan Corona virüs hayatımızı çok kötü bir şekilde etkilemektedir. İlk olarak 2019 yılının son ayında Çin den yayılarak bütün dünyayı etkisi altına almıştır. Bir tür solunum yolu enfeksiyonu olup insandan insana bulaşan virüstür. Anti – covid anlamında henüz tam anlamıyla bu hastalığı durduracak bir ilaç bulunmamaktadır. Fakat ilaç şirketleri tarafından bu hastalığı en az seviyede atabilmek için aşıların üretimine başlanıp, uygulamalar yapılmıştır. En azından virüsün çoğalmasını engelleyip, solunum yollarından atılabilmesi için ilaçlar üretilmektedir.

ANTİ – COVİD İçin Üretilen İlaçların İçerikleri

Anti – Covid için birçok ilaç şirketi çeşitli deneyler ile ilaç üretimleri yapmaktadır. Bunlar grip için üretilen ilaçlarda güçlendirilmiş bir şekilde hayvanlar üzerinde yapılan deneyler ile başarı göstermişlerdir. Bilim insanlarının corona virüse karşı anti– covid çalışmalarında en güçlü antikorları laboratuvarda üretip hastalara verilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Kandaki sitokin yorgunluğunu engelleyecek makinalar üretilerek hastanın kanını bir günde yetmiş defa temizleyen bu makinalar birçok hastada iyi sonuç vermiştir.

Ayrıca kök hücre çalışmaları da son hız devam etmektedir. Korona virüs damarlarda ki iç yüzeylerde etki etmektedir. Bunun sonucunda kanın pıhtılaşmasına sebep verip hastanın durumunun daha da kötüye gitmesine sebep olmaktadır. Bunun için kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmaktadır. Korona virüs hastaları için kullanılan kan sulandırıcı ilaçlar şu anda kalp hastalarına kullanılan kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmaktadır.