304 Ürün Listeniyor.

Kalemler

Kırtasiye malzemeleri arasında en çok kullanılan ürün grupları arasında yer alan kalem ürünleri geniş çeşit yelpazesine sahiptir. Eğitim kurumları başta olmak üzere ev,iş yerleri,ofis ve atölyelerde tercih edilen kullanılan kalemler arasında en çok tercih edilen tükenmez ve kurşun kalem modelleridir.Ofis ve iş yerlerinde tükenmez kalem kullanılırken okul ve atölyelerde kurşun kalem modelleri daha çok tercih edilmektedir.Birçok kırtasiye devi marka geniş kalem çeşidi üretmektedir. Günlük hayatta hemen hemen tüm meslek grubundaki insanlar kalem kullandığından dolayı kalem fiyatları uygun olur.Kalem ürünleri farklı kalitede ve modelde üretildiğinden dolayı farklı amaçlarla kullanılmaktadır.Atölyelerde çizim kalemleri kullanılırken ofislerde marker kalemler kullanılır.

En Çok Tercih Edilen Kalem Renkleri

Geniş renk skalasına sahip olan kalem ürünleri kullanım alanlarına ve amaçlarına göre farklılık gösterir. İş yerleri, ofis ve okullarda en çok kullanılan kalem renklerinin başında siyah ve mavi tonları gelmektedir. İmza kalemi olarak kullanılan siyah ve mavi scrikss kalem ürünleri ofis ve iş yerlerinin vazgeçilmez ürünleri arasında yer almaktadır. Kırmızı tükenmez kalem ürünleri sınav not kalemi olarak öğretmenlerin en sık kullandığı kalemler arasında ilk sıralarda yer alır. Grafikerlerin çizimlerinde kullandığı kömür rengi kalemler sıklıkla atölyelerde ressamlar tarafından da tercih edilmektedir.

Siyah,mavi ve kırmızı tahta kalemleri okullarda beyaz tahtada yazı yazmak ve sınıf panolarında süsleme için kullanılır.Öğrencilerin ders çalışırken notların altını çizmek için tercih ettikleri set halindeki marker kalemler pembe,mor,sarı ve yeşil tonlarındaki çeşitleri sıklıkla kullanılır.Sınıfta öğretmenlerin ders anlatırken öğrencilerin not aldığında kullandığı başlık kalemleri kırmızı başta olmak üzere yeşil,mavi ve mor tonlarında tasarlanmaktadır.Alışveriş merkezlerinde ve mağazalarda ürün satışı için ürün etiketlerinde kullanılan marker kalemler genellikle lacivert renk tonlarında olmaktadır.Lacivert renkli marker kalemler ürünlerin fiyatın beyaz kartonlarda daha belirgin görünmesini sağlar.

Kalem Setleri

Kullanım alanı geniş olan kalem modelleri tekli olarak tasarlandığı gibi set halinde de tasarlanmaktadır. Ofislerde slayt gösterisi sunumunda akıllı tahtada belirli konuları belirtmek için işaretlemede kullanılan marker set kalemleri kullanılmaktadır. Okulda öğretmenlerin konu başlıklarını belirtmek için dörtlü tahta kalemleri kullanılır. Amatör ressamların kullandığı karakalem eskiz setlerinde 8’li, 12’li ve 24'lü karakalem setleri oldukça kullanışlı ve pratik kullanım sağlar. Keçeli kalemleri set halinde kullanmak hem daha uygun fiyata hem de daha pratik olmaktadır.

Öğrencilerin sıklıkla başlık yazmada kullandığı kopya kalem setleri içinde kırmızı, lacivert, yeşil ve mor renkleri içeren kalem setleri öğrencilerin gözde kalem setleri arasında yer almaktadır. İş yerlerinde sıklıkla kullanılan tükenmez kalemler 2'li ve 4'lü setler halinde tasarlanan modellerden tercih edilir. Öğretmenlerin sınıf defterini doldurmada ve not vermede kullanıldıkları siyah, mavi ve kırmızı pilot kalemler 3'lü set halinde kullanılmaktadır. Sınavlara hazırlanan hazırlık öğrencilerin sınav konularının altını çizmede kullandıkları fosforlu marker kalemler 4'lü ve 6'lı set halinde rengârenk tonlarda tercih edilir. Kalem çeşitlerini set halinde almak fiyat açısından avantaj sağlar.